2020’DE POPÜLER OLMASI BEKLENEN FREELANCE HİZMETLER

  1. Home
  2. Uncategorized
  3. Makale detayı
2020’DE POPÜLER OLMASI BEKLENEN FREELANCE HİZMETLER

Günden güne daha yüksek bir piyasa hacmine ulaşan freelance furyasının, gelişimini 2020 yılında da sürdürmesi bekleniyor. Yeni iş alanlarının da yaygınlaştığı freelance endüstrisi genelinde 2020 yılında freelancer adayları için yeni fırsatların doğacağı da söylenebilir. Bu bağlamda freelance yetkinliklerini geliştirmek ve yeni iş fırsatlarından faydalanmak isteyen freelancer adaylarının 2020 yılı genelinde üzerinde durmaları gereken iş alanları şu başlıklar dahilinde sıralanabilir:

Sanal Asistan Hizmetleri

Freelance dünyasında yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan sanal asistan hizmetlerinde 2020 yılı için beklentiler oldukça yüksek. Herhangi bir eğitim ya da sertifika gerektirmeyen sanal asistanlık, profesyonel olarak bir kişinin ajandasını ayarlama ve iş yükünü hafifletme gibi yetkinliklere odaklanıyor. Özellikle girişimciler, yöneticiler veya iş yoğunluğu yüksek olan iş adamları sanal asistan hizmetleri sayesinde gerek iş optimizasyonu gerekse zaman yönetimi konusunda birçok avantajdan faydalanabiliyorlar.

Metin Yazarlığı ve Editörlük

Freelance dünyasında modası geçmeyecek iş dalı da metin yazarlığı ve editörlük olarak öne çıkıyor. İnternet üzerinden işletmesini tanıtmaya odaklanan işletmelerin sayısının atması, metin yazarı ya da editör gibi profesyonellere duyulan ihtiyacın da günden güne atmasına neden oluyor. Böylesine bir ortamda da 2020 yılında metin yazarlığı ve editörlük gibi hizmetlere duyulacak olan ihtiyacın katlanarak artması bekleniyor.

Grafik Tasarımı Hizmetleri

Metin yazarlığı hizmetleri ile benzer bir talep yoğunluğuna sahip olan grafik tasarım hizmetleri de 2020’nin popüler freelancer hizmetleri arasında yer alacak. Özellikle kurumsal kimlik tasarımı ve logo tasarımı gibi freelance hizmetlere duyulan ihtiyacın 2020 yılı genelinde oldukça yüksek düzeylere çıkması ön görülüyor. Paylaşılan istatistiklere göre grafik tasarım alanında Start up veya şirketlerin proje bazlı işe alımlarının %61 oranında yükselmesi bekleniyor.

Sosyal Medya Pazarlaması

Freelance hizmetleri kapsamındaki en hareketli alanlardan biri olan sosyal medya pazarlama endüstrisini de büyük bir gelişim ön görülüyor.. Bu alanda faaliyet göstermeyi planlayan freelancer’ların yeni sosyal medya trendlerini takip etmesi ve yenilikçi araçların kullanımını öğrenmesi tavsiye ediliyor. Özellikle freelance sosyal medya yöneticisi olarak çalışmayı planlayanların kurumsal markalara hizmet verebilmek adına Gitgir gibi portallardan satış ağlarını genişletmeleri tavsiye ediliyor.

Web Geliştirme

Web geliştirme, günümüzde kurumsal olsun olmasın her işletmenin ya da girişimcinin ihtiyaç duyduğu bir hizmet olarak öne çıkıyor. Bu bağlamda freelance olarak web geliştirme hizmetleri veren yazılımcılara olan ihtiyacın 2020 yılında oldukça yüksek seviyelere çıkacağını söylemek yanlış olmaz. Aynı şekilde web geliştirici olarak freelance hizmet vermeyi planlayanlar için gerek sürükle bırak tasarım modülleri gerekse popüler yazılım dilleri arasında yer alan HTML, CSS ve Javascript gibi yetkinlikler oldukça önemli bir hal alacak.

Dijital Pazarlama Hizmetleri

Dijital pazarlama hizmetleri işletmeler için en önemli performans ve dönüşüm stratejilerinden biri olarak öne çıkıyor. Bu gibi hizmetlere duyulan ihtiyaçların her yıl olduğu gibi 2020 yılı içerisinde de katlanarak artması bekleniyor. Bunun yanı sıra bu gibi hizmetlerin ajans fiyatları da oldukça yüksek düzeylerde olduğundan orta ölçekli işletmelerin dijital pazarlama yönetimi kapsamındaki öncelikli tercihlerinin freelance hizmetler olması bekleniyor.

Etiketler: 2020
  • Paylaşım:
Gitgir

Gitgir

Yazardan beri: November 18, 2019

Yorumunuzu bırakın