Freelancer Hakkında Genel Bilgiler

  1. Home
  2. Uncategorized
  3. Makale detayı
Freelancer Hakkında Genel Bilgiler

Freelancer Nedir ?

Freelancer herhangi bir ofis, kişi ya da kuruma doğrudan bağlı olmaksızın çalışan,dijital üretkenlik hususunda kendini geliştirmiş,insanlara çevrim içi olarak hizmetler sunabilen,bu işlemleri gerçekleştirirken hem çalışma saatlerini hem de çalışma ortamını özgür hissettiği sınırlar içerisinde gerçekleştiren kişilerdir.

Nasıl Freelancer Olunur?

Dijital olarak gerçekleştirilebilen iş fikriniz üzerinde kendinizi geliştirerek ve hizmet satış yapacak kadar alanınızda uzmanlaşarak herhangi bir kategoride freelancer olabilirsiniz

Freelancer Olarak Çalışmak Nedir?

Herhangi bir iş verene bağlı olmaksızın, hal dilinde götürüye iş anlamına gelen ve freelancer dünyasında fix ücret adı altında yapılan belirli iş karşılığında belirli ücret ile çalışmaktır. .

Freelancer Fatura Sorumluluğu

Fatura; gelir elde eden kişilerin ülkemizde belirli gelir vergisi kanununda yer alan limitlere göre kazanç elde edenlerin gerçekleştirdiği bir eylemdir. Fatura kesmek için ticaret yapmalı ve hizmet ya da ürünlerinizden yararlananlara faturalandırma uygulamalısınız. Freelancerlarınd a fatura sorumluluğu vardır.

Freelancer İş Nedir?

Belirli bir maaş karşılığı olmaksızın işin tamamı için freelancer tarafından teklif edilen sürede tamamlanması kaydı ile anlaşılan ve bu iş karşılığında saatlik ya da sabit ücret ödenen iş modelidir. 

Freelancer İş Nasıl Bulunur ?

Freelancer merkezlerinde yer alan açık iş ilanları incelenebileceği gibi bu tip dijital pazaryerlerinde yeteneklere göre ilanlar açılarak da freelancer iş bulunabilir. İlan açmak daha cazip bir yol olarak müşteri kitlesini etkilemektedir. 

Freelancer İş Fikirleri

Dijital dünyada günden güne artan iş fikirlerinin temel kategorileri, animasyon – video, dijital pazarlama, grafik – tasarım, sosyal medya vb. kategoriler ile alt kategorilerinde yer alan iş modelleri freelancer iş fikirleri olarak nitelendirilir. 

Freelancer Nasıl Okunur ?

Dilimiz de freelancer kelimesi “firilensır” olarak telaffuz edilmektedir. Türkçe anlamı serbest çalışandır.

Freelancer Ol!

Freelancer olmak için yapmanız gereken tek şey gitgir.com üye olmak ve yetenekleriniz doğrultusunda iş ilanlarınızı oluşturmak.

Freelancer Ücretleri

Freelancer ücretleri kategorilere göre değişmektedir. Örneğin bir makale yazarı 100 kelime için ortalama 2-3 TL kazanıyor. Günde 3000 kelime makale üreten bir yazarın 100 TL günlük geliri olabiliyor iken, bir mobil uygulama geliştiricinin geliri tek projede yüzlerce bin liraya kadar çıkabiliyor. En popüler olan meslek dalları arasında dijital pazarlama ve mobil geliştiricilik gösterilebilir. 

Freelancer Vergi

Freelancer kazanç elde edenlerin vergi usul kanununa göre belirli limitlerde vergi vermeleri yasal bir zorunluluktur.

Freelancer Topluluğu Nedir?

Freelancer Topluluğu serbest çalışma modelini benimsemiş ve meslek haline getirmiş webmaster dünyası üyelerinin bir araya geldiği dijital pazar yerleridir. Fiziki olarak herhangi bir freelancer topluluğu bulunmamaktadır.

  • Share:
Gitgir

Gitgir

Yazardan beri: November 18, 2019

Yorumunuzu bırakın