Kullanım Koşulları

  1. Home
  2. Kullanım Koşulları

Kullanım Şartları

Genel Kullanım

Gitgir dijital dünyada hizmet sunan herkes tarafından erişime ve kullanıma açık bir dijital pazar yeridir.Kullanıcılar email ve telefon doğrulaması ile üye olarak alışveriş yapabilirler. Tüm kullanıcılar gitgir kullanım koşulları ve gizlilik politikasını kabul etmiş sayılırlar.

Garanti

Gitgir müşterinin işi %100 teslim aldığını söyleyene kadar parasını korur. Freelancer'ın da iş başlamadan önce peşin olarak karşı taraftan ödemesini temin eder. Ürün ve hizmetlerin ilerleyişi tamamlanması müşteri ve freelancer arasında olan bir etkileşimdir. Gitgir burada her iki tarafında maddi zarara uğramaması için bulunmaktadır.

Destek

Gitgir sistemsel problemler ve sorunlu olarak itiraz gönderilen alışverişler için destek sağlar. Gitgir üzerinde yer alan ürün ve hizmetleri farklı kişiler sunuyor olabilir. Bu ürün ve hizmetlerin kalitesi satıcı profil tarafından sağlanır.

İadeler

Başarılı olarak gerçekleşmeyen ödemeler için gitgir herhangi bir komisyon kesmeden %100 ücret iadesi gerçekleştirir. Bu iade 3-5 iş günü içerisinde kesintisiz olarak ödeme yapan kişinin hesabına iade edilir. İlgili süre bankaların çalışma günleri, resmi tatiller vb. yasal sınırlar ile belirlenen bir takım hususlara göre değişkenlik gösterebilir.

İşleyiş

Sistem üzerinde alıcı ya da satıcı olarak üyelik açabilir aktif olarak ticaret yapabilirsiniz. Gitgir alıcı ve satıcılar arasında güvenli ödeme ve %100 ilanda yer alan işin teslimatını, akabinde para transferlerini gerçekleştirmekle sorumludur.

Komisyon

 

Gitgir sadece freelancer'dan %10 oranında komisyon almaktadır.

Alıcılardan ise herhangi bir ödeme almamaktadır.

Fatura

Gitgir üzerinde gerçekleşen ticaretlerden üyelerin yaşadığı ülkelerde bulunan gelir vergisi kanununa göre kendi sorumlulukları vardır.

Üyelik iptali

Gitgir üzerinde açılan üyelikler istenildiği şekilde kendi hesabından üyelik silme işlemi gerçekleştirebilirler.

Bilgilendirme

Gitgir üyelerine yine gitgir ile alakalı email ve sms gönderimi yapabilir.

Harici Ticaret

Gitgir sağladığı güvenli alt yapı dışında hiç bir ödeme platformu önermez, öneren alıcı ve satıcıların üyeliklerini askıya alır. Gitgir harici yapılan ödemelerden alıcı ve satıcı sorumludur.

Ödemeler

Kazanılan ürün ya da hizmet satışları ücretleri haftalık olarak cuma günü yapılmaktadır. Alt limit 20 ₺ olarak hizmet verilmektedir. Ödeme günü üyelere haber vermeksizin değiştirilebilir, sadece Türkiye Cumhuriyetinde ve Azerbeycan'da hizmet gösteren banka hesaplarına ödeme yapılabilmektedir.